تبلیغات

تصویر ثابت

ܓܓنجات آب های کشاورزیܓܓ - مطالب خرداد 1392

..::صرفه جویی در بخش کشاورزی تنها راه حل رهایی از بحران آب::..
تاریخ:سه شنبه 28 خرداد 1392-11:57 ب.ظ

سامانه فرآیند مدیریت دوره های کوتاه مدت فرهنگیان (ضمن خدمت) کشورسامانه فرآیند مدیریت دوره های کوتاه مدت فرهنگیان (ضمن خدمت) کشور ، سامانه فرآیند مدیریت دوره های کوتاه مدت فرهنگیان (ضمن خدمت) کشور ،سامانه فرآیند مدیریت دوره های کوتاه مدت فرهنگیان (ضمن خدمت) کشور ، سامانه فرآیند مدیریت دوره های کوتاه مدت فرهنگیان (ضمن خدمت) کشور ،سامانه فرآیند مدیریت دوره های کوتاه مدت فرهنگیان (ضمن خدمت) کشور ، سامانه فرآیند مدیریت دوره های کوتاه مدت فرهنگیان (ضمن خدمت) کشور ،سامانه فرآیند مدیریت دوره های کوتاه مدت فرهنگیان (ضمن خدمت) کشور ، سامانه فرآیند مدیریت دوره های کوتاه مدت فرهنگیان (ضمن خدمت) کشور ،سامانه فرآیند مدیریت دوره های کوتاه مدت فرهنگیان (ضمن خدمت) کشور ، سامانه فرآیند مدیریت دوره های کوتاه مدت فرهنگیان (ضمن خدمت) کشور ،سامانه فرآیند مدیریت دوره های کوتاه مدت فرهنگیان (ضمن خدمت) کشور ، سامانه فرآیند مدیریت دوره های کوتاه مدت فرهنگیان (ضمن خدمت) کشور ،سامانه فرآیند مدیریت دوره های کوتاه مدت فرهنگیان (ضمن خدمت) کشور ، سامانه فرآیند مدیریت دوره های کوتاه مدت فرهنگیان (ضمن خدمت) کشور ،سامانه فرآیند مدیریت دوره های کوتاه مدت فرهنگیان (ضمن خدمت) کشور ، سامانه فرآیند مدیریت دوره های کوتاه مدت فرهنگیان (ضمن خدمت) کشور ،سامانه فرآیند مدیریت دوره های کوتاه مدت فرهنگیان (ضمن خدمت) کشور ، سامانه فرآیند مLTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ،ltms ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ،ltms ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ،ltms ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ، LTMS ، ltms ،


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
تاریخ:جمعه 24 خرداد 1392-09:47 ق.ظ

دخترانه ترین سبک نقاشی +عکس

"کریستیام راموس" نقاش مکزیکی با استفاده از لاک ناخن تصاویری خلق کرده است که اصلا به نظر نمی رسند با وسیله ای غیرمتعارف کشیده شده باشند.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، یکی از دخترانه ترین وسیله های دنیا لاک های ناخن هستند که به رنگ و طرح های مختلف ساخته شده اند. این وسیله های تک کاربرد این بار به وسیله یک هنرمند در امری متفاوت به کار گرفته شده اند.

"کریستیام راموس" نقاش مکزیکی به تازگی نقاشی هایی را که با استفاده از لاک ناخن و در رنگ های مختلف کشیده بود به معرض نمایش گذاشت.لازم به ذکر است او برای اینکار از هیچ وسیله دیگری استفاده نکرده است. او برای هر نقاشی 4 تا 5 هفته زمان می گذارد که با همین سرعت پایین تا به حال تنها 15 نقاشی را تمام کرده است. بسیاری از آثار او از میان نقاشی های معروف و قدیمی انتخاب شده اند. 

کریستیام می گوید کار با لاک های ناخن بسیار سخت است چرا که لاک ناخن را تنها در اندازه های کم می توان استفاده کرد و همچنین بسیار سریع خشک می شوند. این رنگ ها مشکل دیگری نیز دارند که نمی توان آن ها را با یکدیگر ترکیب کرد.

هر کدام از این نقاشی ها نزدیک به 1000 دلار برای او خرج برداشته است که همه آن ها هزینه خرید لاک هایی باکیفیت خوب شده است. به طور متوسط او برای هر نقاشی از 40 تا 50 شیشه لاک استفاده می کند. نقاشی های او قرار است از قیمت 4 تا 9 هزار دلار به فروش برسند. 
برای دیدن صاحب اثر به ادامه مطلب برویدادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
تاریخ:شنبه 11 خرداد 1392-01:26 ب.ظ

شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی موفق به کسب رتبه اول در ارزیابی پروژه های عمرانی شد

شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی موفق به کسب رتبه اول در ارزیابی پروژه های عمرانی شد


بر اساس ارزیابی به ‌عمل آمده توسط شورای فنی استان خراسان رضوی، شرکت آب منطقه‌ای استان با 92.95 درصد پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها در بین دستگاه های اجرایی استان توانست رتبه اول را با بیش از 30 پروژه کسب کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، این ارزیابی از تاریخ هفتم تا بیست و دوم اسفندماه سال گذشته به مدت 15 روز به صورت اعزام 15 گروه نظارت عالی برای بازدید از 1915 پروژه در دست اجرای دستگاه‌های اجرایی استان صورت گرفته است.

 


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
تاریخ:شنبه 11 خرداد 1392-01:26 ب.ظ

به میزبانی وزارت نیرو برگزار می شود؛ نخستین سمینار مطالعات اجتماعی پروژه های سدسازی

به میزبانی وزارت نیرو برگزار می شود؛ نخستین سمینار مطالعات اجتماعی پروژه های سدسازی


نخستین سمینار مطالعات اجتماعی پروژه های سد سازی امروز در سالن همایش های وزارت نیرو برگزار می شود.
این همایش با همکاری معاونت آب و آبفای وزارت نیرو، شرکت مدیریت منابع آب ایران، شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، کمیته تخصصی حقوقی، اجتماعی و میراث فرهنگی، شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس، شرکت زیستاب و انجمن شرکت های ساختمانی ترتیب یافته است.
هدف از برگزاری این همایش ارزشیابی و ارزیابی آثار اجتماعی احداث سد و شامل محورهای شیوه های مناسب تسهیل گری اجتماعی در پروژه های سد سازی، نحوه نظارت و پایش مطالعات اجتماعی توسط کارفرما و مطالعات اجتماعی یکی از ابزارهای حکمرانی آب عنوان شده است.


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
تاریخ:شنبه 11 خرداد 1392-01:25 ب.ظ

عجایب سدسازی دنیا را بشناسید

عجایب سدسازی دنیا را بشناسید


صرف نظر از سازنده سد هدف از ساخت این سازه ها به طور کلی مدیریت جریان آب است.

این تعریف طیف گسترده ای از سدها از جمله سدهای بسیار بزرگ برق آبی دنیا– که حدود 20 درصد برق مصرفی جهان و 88 درصد کل انرژی تجدید پذیر دنیا را تولید می کنند – و یا بندهای رسوبی کوچک موجود در کنیا - که برای مقابله با خشکسالی احداث می شود – را در بر می گیرد.
طبق برآورد ها حدود 845 هزار سد در جهان وجود دارد. در اینجا به 18 عدد از عجیب ترین سدهای دنیا اشاره خواهد شد:

1. سد Three Gorges
موقعیت: شهر سندوپینگ( Sandouping) چین، رودخانه یانگ تسه
ویژگی: این سد نه تنها بزرگ ترین سد برق آبی جهان، بلکه بزرگترین منبع تولید برق در دنیا به شمار می رود. ساخت این سد بسیار دشوار بود. طرح اولیه این سد به سال 1932 برمی گردد اما ساخت سد تا اواخر سال 1994 به تعویق افتاد و ساخت کامل آن تا سال 2011 به طول انجامید.
اگرچه عمر مفید این سد فقط 70 سال تخمین زده می شود لیکن طرح این سد به اندازه کافی جذاب بود تا جابجایی 24/1 میلیون نفر را توجیه نماید.
--------------------------------------------------------------------------------
2. سد Itaipu
موقعیت: مرز میان برزیل و پاراگوئه، رودخانه Parana
ویژگی: این سد نتیجه همکاری میان برزیل و پاراگوئه بوده و در سال 2000 بیش از 90 هزار گیگاوات ساعت برق تولید کرد. این رقم رکوردی جهانی در زمینه تولید انرژی برق آبی به شمار می رود.
با ارتفاعی بیش از 196 متر، این سد به بلندی یک ساختمان 65 طبقه است. فولاد بکار رفته در آن 380 برابر برج ایفل و مقدار بتن بکار رفته در آن 3/12 میلیون متر مکعب است.
--------------------------------------------------------------------------------
3. سد Guri
موقعیت: ایالت Bolivar، ونزوئلا، رودخانه Caroni
ویژگی: این سد در ونزوئلا نه فقط دارای دیوارهای سر به فلک کشیده و ژنراتورهای قدرتمند است ؛ بلکه در آن ذوق هنری نیز بکار رفته است.
هنرمند معروف کارلوس کروز دایز(Calos Cruz Diez)، یکی از اتاقک های این نیروگاه را با الگوی شگفت انگیزی از نوارهای عمودی رنگارنگ طراحی نموده است. همچنین نقاش مشهور آلخاندرو اوترو (Alejandro Otero) نیز یک مجسمه بزرگ متحرک دوار در نزدیکی آن ساخته است.
این سد هر روز معادل تقریبا 300 هزار بشکه نفت انرژی تولید می کند.
--------------------------------------------------------------------------------
4. سد Grand Coulee
موقعیت: شهر Grand Coulee، واشنگتن، رودخانه کلمبیا
ویژگی: این سد بزرگترین سد در ایالات متحده آمریکا به شمار می رود و نزدیک به یک مایل (1.6 کیلومتر) طول و 503 متر عرض دارد. پی این سد آنقدر بزرگ است که می تواند همه اهرام شهر جیزه (Giza) مصر را در خود جای دهد. این سد با ارتفاع 115 متر بیش از دو برابر ارتفاع آبشار نیاگارا است.
این سد همچنین نقشی به یاد ماندنی در تاریخچه موسیقی فولکلور بازی کرده است و آن زمانی بود که یک سازمان دولتی فعال در بخش انرژی، خواننده و آهنگساز معروف موسیقی فولکلور وودی گوتری (Woody Guthrie) را مامور ساخت تا چند آهنگ درباره سد در اوایل دهه 1940 میلادی تهیه نماید. از جمله این آهنگ ها می توان به "Roll On, Columbia, Roll On" و "Grand Coulee Dam" اشاره کرد.
--------------------------------------------------------------------------------
5. سد Sayano-Shushenskaya
موقعیت: جمهوری Khakassia، روسیه، رودخانه Yenisei
ویژگی: این سد در روسیه ممکن است نتواند به هیچ رکوردی در زمینه تولید برق دست یابد، اما از نقطه نظر مقاومت ، سایر سدها کمتر به پای این سد می رسند . توانایی سازه این سد در برابر زلزله ای با قدرت 8 ریشتر باعث شده است نام این سد در کتاب رکورد های گینس ثبت شود.
با این وجود، حتی قویترین سد دنیا نیز در برابر مشکلات ایمن نبوده و در سال 2009 در حادثه انفجار یکی از توربین های این نیروگاه 75 نفر کشته و 40 تن روغن روانه رودخانه شد.

--------------------------------------------------------------------------------
6. سد Krasnoyarsk
موقعیت: شهر Divnogorsk، روسیه، رودخانه Yenisey
ویژگی: اگرچه این سد علی رغم سوء شهرت سد مجاور خود به بهره برداری رسیده است ؛ لیکن این سد بتنی وزنی مشکلات خاص خود را به همراه داشته است. نیروگاه و مخزن این سد بر اقلیم منطقه تاثیر منفی داشته و باعث گرمتر شدن و شرجی تر شدن آب و هوای این منطقه نسبت به شرایط عادی آن شد. همچنین این سد باعث کاسته شدن پوشش یخ در ناحیه ای از سیبری شده است. روسیه عکس این شاهکار مهندسی را بر اسکناس 10 روبلی چاپ نموده است.
--------------------------------------------------------------------------------
7. سد Robert Bourassa
موقعیت: استان کبک، کانادا، رودخانه La Grande
ویژگی: نیروگاه این سد در 140 متری زیرزمین احداث شده است. به این ترتیب می توان آن را بزرگترین نیروگاه زیر زمینی جهان نامید. نکته ویژه در مورد این سد سرریز پلکانی بسیار بزرگ و منحصر به فرد آن است که وسعت هر پله آن معادل دو زمین فوتبال است.
--------------------------------------------------------------------------------
8. بندهای رسوبی
موقعیت: کنیا
ویژگی: از سال 1995 تاکنون درکنیا بیش از 500 بند رسوب گیر ساخته شده که معمولا حدود 50 متر طول و دو تا چهار متر ارتفاع دارند. بر خلاف سد های بزرگ ، که معمولا برای تولید انرژی برق آبی مورد استفاده قرار می گیرند، این سد ها با هدف ذخیره سازی آب در فصول تر و استفاده از آن در فصول خشک در جوامع بی آب مورد استفاده قرار می گیرند.
به این ترتیب این سدها در مقایسه با سدهایی با مخازن سطحی - بدلیل ذخیره شدن آب در ذرات ماسه - عملکرد بهتری در برابر تبخیر دارند و در نتیجه کیفیت آب نیز حفظ می شود.
-------------------------------------------------------------------------------

9. سد فولادی Redridge
موقعیت: شهر Redridge، ایالت میشیگان، رودخانه Salmon Trout
ویژگی: این سد پشت بند دار با اسلب مسطح خود یکی از سه سد فولادی موجود در ایالات متحده آمریکا به شمار می رود. این سد در سال 1894 ساخته شد.
سرریز این سد در سال 1941 شکست و در سال 2001 تا حدودی تعمیر شد.
--------------------------------------------------------------------------------

10. سد های تخته الواری
موقعیت: ژاپن
ویژگی: جهت محدود کردن میزان انتشار دی اکسید کربن از بتن و فولاد ، شرکت Akita Perfecture واقع در شمال ژاپن دست به ساخت سدهایی در مقیاس کوچک با درختان سرو فراوان موجود در منطقه زد. هدف اصلی از ساخت این سدها کاهش اثرات رانش زمین و جریان های گل آلود است.

--------------------------------------------------------------------------------
11. سد Inguri
موقعیت: شهر Jvari، گرجستان، رودخانه Inguri
ویژگی: این سد با 271 متر ارتفاع به عنوان بلندترین سد قوسی بتنی در جهان شناخته می شود. این سد در سال 1978 تکمیل شد ؛ در سال 1999 هزینه ای معادل 116 میلیون یورو صرف انجام تعمیرات این سد شد.
--------------------------------------------------------------------------------
12. سد باطله معدن New Cornelia
موقعیت: معدن New Cornelia- ایالات متحده آمریکا
ویژگی: صرفا از لحاظ حجم، این سد با حجم مصالح حدود 210 میلیون متر مکعب بزرگ ترین سازه سد در ایالات متحده آمریکا به شمار می رود . تا قبل از سال 1983 و پیش از بسته شدن معدن از این سد در صنعت معدن و جهت جمع آوری مواد باطله و پساب ناشی از معدن کاری استفاده می شد.
--------------------------------------------------------------------------------
13. سد باطله Syncrude
موقعیت: شهر Alberta، کانادا
ویژگی: این سد باطله با حجم بدنه 540 میلیون متر مکعب ، حجیم ترین سد در جهان است. این سد باطله پساب های روزانه تولید شده ناشی از حفاری های استخراج نفت ( حدود 500 هزار تن در روز) را جمع آوری می کند.
--------------------------------------------------------------------------------
14. سد Verzasca
موقعیت: شهر Ticino، سویس
ویژگی: عملیات ساخت این سد در سال 1965 میلادی به پایان رسید. این سد به خاطر زیبایی و قوس باریک بدنه بتنی خود مشهور بوده و در طراحی آن از بتن کمتری در مقایسه با دیگر سدهای مشابه استفاده شده در نتیجه هزینه های ساخت آن نیز کاهش داشته است. پس از آبگیری این سد زلزله های (القایی) کوچکی به وقوع پیوست.
--------------------------------------------------------------------------------
15. سد Santee Cooper
موقعیت: شهر Pinopolis، کارولینای جنوبی، رودخانه Santee – ایالات متحده آمریکا
ویژگی: در دوران بحران شدید اقتصادی، سلسه سدهای سیستمی بر روی رودخانه Santee به منظور ایجاد فرصت های شغلی ساخته شد. این سیستم دارای مخزنی به مساحت 752 کیلومتر مربع و طول حدود 67 کیلومتر است. سد Santee Cooper از سومین زلزله شدید در تاریخ آمریکا سربلند بیرون آمد و طراحی آن تا کنون چندین بار برای کسب مقاومت بیشتر در برابر زلزله های آتی مورد بازبینی قرار گرفته است.
سد Pinopolis که از سلسله سدهای سیستمی رودخانه Santee به شمار می آید، می تواند بیشترین تغییرات سطح آب را برای جابجایی قایق ها در یک مرحله ایجاد نماید.

--------------------------------------------------------------------------------
16. سد روزولت
موقعیت: شهر Phoenix، آریزونا، رودشور River Salt ایالات متحده آمریکا
ویژگی: بناها و سنگ کاران ایتالیایی این سد را با مهارت تمام ساخته و با دست همه سنگ های مورد نیاز در این پروژه را برش داده اند. در سال های اخیر، 23 متر ارتفاع سد جهت افزودن 20 درصدی به حجم مخزن، افزایش یافت و تمام سطح بدنه آن با بتن پوشانده شد و ظاهری نو به آن بخشید.
--------------------------------------------------------------------------------
17. سد Chalk Hills
موقعیت: مرز میان ایالت های ویسکانسین و میشیگان، رودخانه Menomine – ایالات متحده آمریکا
ویژگی: نیروگاه این سد با نمایی شبیه به کلیسای جامع و با سنگ های مرمر رنگین و شیشه های منقوش به تصاویر مهندسان و سرمایه گذاران سازنده اولیه سد که در حال جشن هستند، تزئین شده است. عملیات ساخت این سد در سال 1927 میلادی به پایان رسید.

--------------------------------------------------------------------------------
18. بزرگ ترین سد ساخته شده توسط سگ های آبی در جهان
موقعیت: پارک ملی Wood Buffalo، استان Alberta، کانادا
گوگل ارث بزرگترین سد ساخته شده توسط سگ های آبی را در استان Alberta کانادا با طول 850 متر معرفی می نماید. همچنین یک سد مشابه دیگر نیز با طول 652 متر در مونتانا ( Montana) وجود دارد. بازدیدکنندگان بر این باورند که دو خانواده از سگ های آبی این بنای معماری عظیم را که شامل دو سد مجزا است ساخته اند. فضای اطراف این سد تماما توسط تالاب هایی محصور شده است که در آن سدهای بسیار بزرگ توسط سگ های آبی ساخته شده است.

 

 

 

 


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام


  • تعداد صفحات :3
  • 1  
  • 2  
  • 3